سفارشات اینترنتی

در حال حاضر سفارش های خرید و فروش مشتریان با دو روش کلی به سیستم معاملات بورس وارد می شود:

 ارائه سفارش به کارگزار
 انجام مستقیم معاملات با سیستم معاملات آنلاین

این روش ها هر کدام دارای محاسن خاص خود می باشد .مهمترین مزیت روش آنلاین در این است که سفارشات شما در کوتاهترین زمان ممکن به سیستم معاملات بورس وارد می شود و شما بلافاصله از نتیجه آن آگاه می شوید . از سوی دیگر شما باید شناخت کاملی از بازار و قوانین و مقررات مربوط به آن داشته باشید زیرا در غیر اینصورت ممکن است معاملات شما باعث ایجاد ضرر وزیان هنگفت و مسئولیت های قانونی در برابر بورس گردد.
در روش ارائه سفارش به کارگزار ، سفارشات شما با تاخیر ناشی از انجام اقدامات اداری مواجه می گردد ولی از طرف دیگر این سفارشات بدست معامله‌گران حرفه‌ای کارگزاری که افراد دوره دیده و متخصص امر می باشند ، وارد سیستم معاملات می‌شود.
شرکت کارگزاری بانک ملت برای رفاه حال مشتریان محترم خود که قصد انجام معاملات متعدد در بورس اوراق بهادار را دارند ، سیستم دریافت سفارشات از طریق اینترنت را ایجاد نموده است.
در این روش شما ضمن عقد قرارداد با شرکت کارگزاری ، نام کاربری و گذرواژه سیستم سفارشات اینترنتی را دریافت نموده و می توانید براحتی سفارشات خود و تقاضاهای دریافت و واریز وجوه را بصورت غیرحضوری به کارگزاری ارائه فرمائید.
مدارک لازم برای قبول سفارشات اینترنتی

 ارائه درخواست اولیه جهت کسب موافقت کارگزاری
 ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی
 تکمیل و ارائه فرم توافقنامه
 لازم به یادآوری است که هنگام ارائه سفارش خرید اینترنتی مبلغ مورد نظر جهت خرید سهام می بایست قبلاً به حساب کارگزاری واریز شده باشد.
 همچنین شما برای سهامی می توانید سفارش فروش ارائه دهید که آخرین برگه سهم مربوطه نزد کارگزار موجود باشد.


 

 

دستورالعمل

به نام خدا

  

دستورالعمل اجرايي سفارش‌هاي الكترونيكي اوراق بهادار پذيرفته‌شده

در بورس اوراق بهادارتهران

  

در اجراي مادة 6 قانون تجارت الكترونيك و آيين‌نامة معاملات در بورس اوراق بهادار تهران، مصوب شوراي بورس، مورخ 3/12/1355، اين دستورالعمل براي اجراي مفاد سفارش‌هاي خريد و يا فروشي كه به‌صورت الكترونيكي از سوي مشتريان به كارگزاران سازمان ارسال مي‎گردد، در تاريخ 14/9/1383 به تصويب هيئت‌مديرة سازمان رسيد و جهت اجرا ابلاغ ‎گردید.

1- دريافت سفارش‌هاي خريدوفروش الكترونيكي سهام شركت‌ها و ساير اوراق بهاداري كه در بورس اوراق بهادار پذيرفته شده ‎است، منوط به امضاي توافق‌نامه‎اي است كه متن آن از سوي سازمان بورس تهيه شده و جهت امضاء و مبادله بين كارگزار و مشتري، ابلاغ مي‎شود.

2- حدود اختيارات، وظايف و مسئوليت‎هاي مشتري و كارگزار در اجراي سفارش خريد يا فروش الكترونيكي براساس آيين‌نامة معاملات بورس و مفاد توافق‌نامة موضوع بند 1 خواهد بود.

3- كارگزاري كه با سفارش الكترونيكي به خريد يا فروش اوراق بهادار اقدام مي‎نمايد، مكلف‌ است قبل از انجام معامله و در جريان امضاي توافق‌نامه، هويت مشتري را احراز نموده و تصوير معتبري از مدارك هويت وي و يا اطلاعات شناسنامه‎اي مشتري را اخذ كند. درهرحال، مسئوليت احراز هويت مشتري و مطابقت شخص متقاضي با مشخصات اعلام‌شده بر عهده كارگزار مي‎باشد.

4- كارگزار بايد پس از احراز هويت مشتري نام او را به عنوان يكي از كاربران، در سامانة اطلاعاتي خود منظور كند و رمز عبور (password) منحصربه‌فردي به مشتري تخصيص دهد. كارگزار موظف است در طراحي سايت، ترتيبي دهد كه رمز عبور اوليه در هر زمان توسط مشتري قابل‌تغيير باشد.

5- در هر مورد كه امنيت سيستم سفارش الكترونيكي كارگزار به هر دليل مورد تهديد قرار گيرد، كارگزار موظف است سيستم را متوقف كند، و مراتب را به اطلاع سازمان برساند. شروع به كار مجدد سامانة سفارش الكترونيكي كارگزار منوط به تأييد سازمان است. تحويل گواهي‌نامة موقت تجمعي اوراق بهادار منوط به دريافت گواهي‌نامه‌هاي قبلي همان اوراق مي‌باشد.

6- مشتري مي‎تواند از طريق مراجعة حضوري، گواهي‌نامة موقت اوراق بهاداري را دريافت نمايد كه از طريق الكترونيكي خريداري كرده است. كارگزار خريدار، در صورت درخواست مشتري، بايد گواهي‌نامة يادشده را در محل كار خود به مشتري تحويل نمايد.

7- كارگزار در معاملات الكترونيكي مي‎تواند اوراق بهادار متعلق به مشتري را كه گواهي‌نامة موقت آن در اختيار كارگزاري است، به فروش رساند. فروش الكترونيك اوراق بهاداري كه گواهي‌نامة موقت آن‌ در اختيار كارگزار نباشد، مجاز نمي‌باشد.

8- در صورت انجام معامله، كارگزار حداقل در پايان هر هفته، مي‌بايد گزارشي از صورت‌وضعيت حساب مشتري، شامل معاملات انجام‌شده و وجوه دريافتي و پرداختي، و نيز فهرستي از موجودي اوراق بهادار و سفارش‌هاي اجراء‌نشدة خريد و فروش را به‌طور الكترونيك براي مشتري ارسال نمايد. كارگزاري كه با امضاي توافق‌نامه با مشتري، سفارش‌هاي وي را اجرا مي‎كند، بايد صورت وضعيت حساب مشتري را حداكثر ظرف 24 ساعت بعداز پايان روزي كه معامله‌اي براي مشتري انجام مي‌شود، در اختيار وي قرار دهد.

9- كارگزاراي كه در اجراي اين دستورالعمل سفارش‌هاي مشتري را اجرا مي‌كند، موظف است داده‌پيام‌هاي (data message) دريافتي از مشتري را در سامانة اطلاعاتي خود ثبت و نگهداري نمايد.

10- در صورت بروز اختلاف بين كارگزار و مشتري در خصوص محتواي داده‌پيام‌ها، اطلاعات مندرج در سامانة اطلاعاتي كارگزار معتبر و براي طرفين لازم الاتباع مي‎باشد، مشروط بر اين‌كه اين اطلاعات با گزارش‌هاي دوره‎اي مندرج در مادة 7 مغاير نباشد.

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus