• وضعیت بازار
  •  
  • شاخص کل
  •  
  • ارزش بازار
  •  
  • آخرین معامله
  •  
  • مجموع ارزش معاملات
  •  
  • مجموع حجم معاملات
  •  
  • جمع تعداد معاملات
  •  
  • وضعیت بازار
  •  
  • آخرین معامله
  •  
  • مجموع ارزش معاملات
  •  
  • مجموع حجم معاملات
  •  
  • جمع تعداد معاملات
  •  
  • وضعیت بازار
  •  
  • آخرین معامله
  •  
  • مجموع ارزش معاملات
  •  
  • مجموع حجم معاملات
  •  
  • جمع تعداد معاملات
  •  
شاخص ها
پرتال های اختصاصی مشتریان
گزارش تحلیلی کالا

بررسی بازار آهن (مهر ماه 1397)

تصویر محتوا
عرضه های متوالی و کوچک محصولات ذوبی مانع افزایش قیمت جدی محصولات خواهد بود. مبلغ کرایه ها در مسیرهای طولانی تر به صورت توافقی است و بارگیری ها در حال انجام است. احتمالا شمش امروز هم در رقمی معادل شمش دیروز و در حدود 3300 معامله شود و با در نظر گرفتن بیش از یک ماه تحویل و کرایه متعلقه نوسان قیمت شمش القا در بازار آزاد در مرز 3600 الی 3700 تومان منطقی خواهد بود.

گزارش تحلیلی نفتا(شهریورماه97)

تصویر محتوا
یکی از مهمترین و کلیدی­ترین محصولات میانی صنعت پالایش نفت خام، برش نفتا (Naphtha) است. این محصول به عنوان خوراک در واحدهای پتروپالایش از جمله کراکر با بخار، تبدیل کاتالیستی و ایزومریزاسیون مورد استفاده قرار می ­گیرد. انواع برش نفتا در فرایندهای پالایشگاهی تولید و عرضه می ­شود.

گزارش تحلیلی پلی وینیل کلراید- PVC (مرداد ماه 97)

تصویر محتوا
پلی وینیل کلراید با نام اختصاری PVC نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که بطور گسترده در جهان شناخته شده است. این پلیمر سالیانه در حدود 45 میلیون تن در جهان تولید می شود و پس از PE و PP سومین پلیمر پر مصرف در جهان است. پی وی سی قدمت طولانی تری نسبت به اکثر پلاستیک ها دارد که در سال 1872 برای اولین بار سنتز شد و در سال 1920 توسط شرکت B.F. Goodrich ایالات متحده آمریکا ساخته شد و در دهه های 1940 و 1950، تجاری شد.

گزارش تحلیلی طلا(تیرماه97)

تصویر محتوا
این روزها هر جا ودر هر محفلی که قدم میگذاریم صحبت از نرخ دلار نرخ یور و سکه آتی و گواهی سپرده است . برخی لبخند تلخی بر لب دارند و از سودی صحبت میکنند که انگار تلخی آن را بر جان دیگر هموطنان خود چشیده اند و چاره ای جز حفظ ارزش ریالی خود نداشته اند و از طرفی آن طرف میدان معامله گران آتی را میبینم که دست به فروش وحشتناک در آتی زده اند و امروز طعم تلخ مارجین شدن و از بین رفتن دو روزه سرمایه خود شده اند .این وضعیت مرا برآن داشت تا نگاهی به روند طلای داخلی و انس جهانی در قالب نمودار ها داشته باشم و نگاهی محاسباتی نیز به این وضعیت بندازم.

گزارش تحلیلی اوره و آمونیاک(خرداد ماه 97)

تصویر محتوا
اوره یا کاربامید یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی 2 ) CO2 NH) می باشد که در متابولیسم ترکیبات حاوی نیتروژن در بدن حیوانات نقش مهمی ایفا می کند. محصول اوره صنعتی در تولید انواع کودهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب سخت، بی بو و بی رنگ است. نه اسیدی است و نه قلیایی، بسیار محلول در آب و نسبتا غیر سمی می باشد. اوره یکی از مواد اولیه مهم در صنایع شیمیایی است. بزرگترین صادر کنندگان اوره در جهان کشورهایی هستند که دارای منابع گاز طبیعی ارزان قیمت (با قدرت رقابتی بالا در قیمت گذاری) می باشند؛ چراکه گاز طبیعی از مهمترین ماده خام در تولید این محصول محسوب می شود. تولید چین برای تأمین مصرف داخلی کافی بوده اما نیاز هند برای واردات همچنان در حال افزایش است. آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و آسیای جنوبی و شرقی از واردکنندگان اصلی اوره در جهان هستند.

بررسی بازار آهن در دو ماهه ابتدایی سال 1397(اردیبهشت ماه 97)

تصویر محتوا
در روزهای گذشته و پس از تصویب نرخ 4200 تومانی ارز از سوی دولت بازار آهن پس از روزهای متوالی افزایش قیمت، متوقف شد. پس از آن کارخانه ها در حالت ابهام قرار داشتند و اعلام قیمت نمی کردند. این روال بعد از چند روز به حالت عادی خود برگشت و کارخانه ها قیمت های خود را همراه با ثبات اعلام می کردند. این روند تا هفته اول اردیبهشت ماه ادامه داشت اما پس از شروع دوباره ی التهابات ارزی در بازار دیروز شاهد جو روانی ایجاد شده در بازار آهن بودیم.

گزارش عرضه و معاملات دربورس انرژی شش ماهه دوم سال های 92-96(فروردین ماه 97)

تصویر محتوا
در این گزارش سعی شده نمایی کلی از معاملات بورس انرژی طی دوره های 6 ماه دوم سال های 92 الی 96 ارائه گردد.

گزارش تحلیلی طلا(اسفند ماه 96)

تصویر محتوا
طلا از گذشته‌های بسیار دور، به ‌دلیل جلای زیبا، مقاومت بالا در مقابل اکسیداسیون و دیگر عوامل شیمیایی، شکل‌پذیری خوب و کمیابی، در طول تاریخ مورد توجه بشر بوده و دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد.

بررسی تحلیلی بورس کالای ایران (بهمن ماه 96)

تصویر محتوا
در سال 1396 و طی 10 ساله شدن بورس کالا، این بازار در بازار مشتقات و فیزیکی شاهد روند افزایشی بوده است، مانند صنعت پتروشیمی و فرآورده های نفتی که شاهد رشد قابل توجهی بودند. بورس کالا در سال 96 بهترین دوره تاریخ کاری خود را به ثبت رسانده است. بر طبق بررسی های آماری انجام شده، این بورس در مقایسه با سایر بورس ها پیشرو بوده است.

بررسی اجمالی صنعت پتروشیمی ایران در 9 ماهه ابتدایی سال 1396(دی ماه96)

تصویر محتوا
پتروشیمی ایران دارای جایگاه ویژه ای درسطح بین المللی است و صنعت پتروشیمی ایران به زودی با توجه به افزایش ظرفیت تولید و رشد قابل ملاحظه صادرات به یکی از قطب های بزرگ درعرصه رقابت های بین المللی خواهد بود. با این حال برای تبدیل شدن به یکی از بازیگران کلیدی در بازار جهانی، باید سرمایه گذاری های بیشتری جذب شود.

بررسی تحلیلی بازار سنگ آهن در ایران و جهان (آذر ماه 96)

تصویر محتوا
با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال میلادی به بررسی روند بازار سنگ آهن در سالی که گذشت پرداخته‌‌ایم. همچنین با استفاده از تحلیل مؤسسات معتبر، پیش‌بینی قیمتی سال آینده نیز در این تحلیل آمده است. از آنجایی که چین، بزرگترین مصرف‌کننده سنگ آهن و فولاد جهان است، هیچ جای تعجبی نیست که این کشور در تعیین چشم‌انداز سنگ آهن، نقشی تأثیرگذار داشته باشد. قیمت سنگ آهن در سال گذشته، اوج گرفت اما در سال 2017، رفتار نسبتا متعادلی داشت.

گزارش تحلیلی مس (آبان ماه 96)

تصویر محتوا
نگاهی به روند قیمتی مس در بازارهای جهانی نشان می دهد این فلز در ده ماهه نخست سال 2017 (علی الخصوص هشت ماهه نسبت به سال 1396) روزهای رویایی و طلایی را پشت سر گذاشت. هر چند شروع رشد قیمتی این فلز (و بسیاری از فلزات پایه) پس از اعلام نتایج انتخاب امریکا و با اعلام برنامه های زیر بنایی رئیس جمهور این کشور (بودجه بالغ بر 500 میلیارد دلاری) آغاز گردید، اما تقاضای خرید این محصول به تدریج افزایش یافت به طوریکه رفته رفته از مقدار عرضه ها پیشی گرفت.

گزارش تحلیلی طلا (مهرماه 96)

تصویر محتوا
تحلیلگران بازار طلا تاکید کردند که سطح حمایتی قیمت طلا در هفته آینده 1250 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد

گزارش عرضه و معاملات پالایشگاهها در بورس انرژی ایران (شش ماهه اول سال های 92-96)- شهریور 96

تصویر محتوا
در این گزارش تلاش شده تا اطلاعات مهم و کار آمدی از عرضه و معاملات در بورس انرژی ایران طی دوره شش ماهه اول سال های 92- 96گرد آوری گردد.

گزارش تحلیلی متانول(مرداد96)

تصویر محتوا
متانول به عنوان یکی از محصولات استراتژیک در تولید بسیاری از محصولات نهایی مانند حلال‌ها ، رنگ‌ها ، پلاستیک‌ها و ضدیخ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنوع مشتقات متانول و استفاده آن در صنایع مختلف، این محصول را به عنوان یک کالای استراتژیک مطرح ساخته است و از این روی نوسان قیمت آن بر بسیاری از صنایع تولیدی اثر می گذارد . قسمت اعظم متانول تولیدی در جهان صرف تولید فرمالدئیدها و اسید استیک و MTBE می‌شود.

بررسی تحلیلی صنعت پتروشیمی1 (تیر ماه 96)

تصویر محتوا
صنعت پتروشیمی یکی از صنایع وابسته به نفت و گاز، با فرآورش نفت خام و گاز طبیعی، ارزش افزوده بالاتری ایجاد می‌کند. پتروشیمی صنعتی بسیار گسترده با فناوری پیچیده و فرآورده‌های متنوع بوده و تعداد محصولات آن به هزاران نوع می‌رسد.

بررسی تحلیلی بازار فولاد (خرداد 96)

تصویر محتوا
فولاد فلز مقاومی است که از آهن بدست می آید، ساده ترین روش ساخت فولاد ریختن آهن گداخته و مذاب داخل کوره تبدیل و دمیدن هوای گرم و اکسیژن روی آن که بخش عمده کربن موجود در آهن با استفاده از این روش می سوزد و در نهایت آهن تبدیل به فولاد خواهد شد.

بررسی تحلیلی طلا (اردیبهشت 96)

تصویر محتوا
Gold (طلا) از اسم گوتيك Gult گرفته‌ شده‌است. فرمول شیمیایی طلا(Au) دارای بلورها عمدتاً نامنظم هستند و به صورت رشته‌ای مشبك و شاخه‌ای ویا به صورت نامنظم و یا توده‌های فلسی می باشد. معمولا این کانی به ندرت به صورت خالص دیده می شود .

بررسی تحلیلی بازار نفت در ایران و جهان (فروردین 96)

تصویر محتوا
نفت پیچیده ترین ترکیب آلی روی زمین است که بیش از 17000 ترکیب شیمیایی در این ماده وجود دارد. نفت خام یک ماده یکنواخت نیست. هر نفتی طیف متفاوتی از مواد شیمیایی را دارد که روی پایداری و تجزیه پذیری آن تاثیر می گذارد. نفت خام اساسا از هیدروکربن ها ساخته شده است.

گزارش تحلیلی بازار فیزیکی بورس انرژی طی سال های 91-95(اسفند ماه 1395)

تصویر محتوا
بورس انرژی طی سال هال های 1391تا 1395 هر ساله رشد در عرضه و معاملات را شاهد بوده است به طوری که در سال 1395 شاهد بیشترین میزان عرضه و معامله بوده است . در سال1395 در مجموع 6.479.281 تن محصول عرضه شدکه ازین میزان 1.912.152تن(معادل 30 درصد از عرضه انجام شده) معامله شده است. از معاملات انجام شده در بورس انرژی در سال 1395مقدار 736.948 تن در رینگ صادراتی و 1.175.204 تن در رینگ داخلی بوده است. همچنین ارزش معاملات این سال در بورس انرژی برابر با 23.203.761 میلیون ریال بوده است که 736.948 میلیون ریال آن مربوط به رینگ داخلی و 1.175.204 میلیون ریال آن مربوط به رینگ صادراتی می باشد.

تحلیل بنیادی

گزارش مجمع بانک صادرات (وبصادر)

تصویر محتوا
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بانک صادرات با سرمایه57.800 میلیارد ریال و 57.800 میلیون سهم در تاریخ 31/04/94 با حضور 79.36 درصدی سهامداران برگزار گردید.

گزارش مجمع بانک ملت (وبملت)

تصویر محتوا
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بانک ملت با سرمایه40.000 میلیارد ریال و 40.000 میلیون سهم در تاریخ 31/04/94 با حضور 93 درصدی سهامداران برگزار گردید.

گزارش مجمع شرکت ایران خودرو(خودرو)

تصویر محتوا
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت ایران خودرو در تاریخ 24/04/94 با حضور 72.4 درصدی سهامداران برگزار گردید.

گزارش مجمع پتروشیمی مبین

تصویر محتوا
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی مبین با سرمایه 114.252 میلیارد ریال در تاریخ 27/03/94 با حضور تقریبی 92% سهامداران برگزار گردید.

گزارش مجمع شرکت تولید برق عسلویه مپنا(بمپنا)

تصویر محتوا
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت برق عسلویه مپنا با سرمایه 728 میلیارد ریال در تاریخ 16/03/94 با حضور تقریبی 92% سهامداران برگزار گردید.

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال شرکت نفت و گاز پتروشیمی تأمین (تاپیکو) مورخ 21-10-1393

تصویر محتوا
نماد معاملاتی تاپیکو در حالیکه در 50% فیبوناچی در قیمت 2300 ريال مورد معامله قرار گرفته است، که توانسته بود نسبت به حمایت 2370 ريال در 61% فیبوناچی واکنش نشان دهد ...

تحلیل تکنیکال شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان( پترول) مورخ 20-10-1393

تصویر محتوا
این سهم پس از رسیدن به حمایت خود در 2125 ريال در 61%فیبوناچی و در نزدیکی خط روند میان مدت کف به کف مورد حمایت قرار گرفت و با افزایش ...

تحلیل تکنیکال شرکت سرمایه گذاری خارزمی (وخارزم) مورخ 24-10-1393

تصویر محتوا
در نمودار قیمتی وخارزم در روزهای اخیر نوسان قیمتی خوبی را شاهد بودیم که در اثر برخورد به کف حمایتی خود، و کندل برگشتی مناسب به سمت بالا حرکت کرده است...

تحلیل تکنیکال شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) مورخ 23-10-1393

تصویر محتوا
نمودار قیمت خگستر در یک کانال نزولی بلند مدت قرار دارد که نکته مثبت در این کانال نزولی حرکت قیمت در نیمه بالایی کانال است. برخورد قیمت به کف تاریخی 280 تومان باعث واکنش مثبت سهم در روزهای اخیر شد...

تحلیل تکنیکال شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) مورخ 17-10-1393

تصویر محتوا
نمودار قیمت وصندوق در یک کانال نزولی بلند مدت قرار دارد که نکته مثبت در این کانال نزولی حرکت قیمت در نیمه بالایی کانال است...

 نقشه بازار

 سهامنگر

کاربران آنلاین :
بازدیدکنندگان امروز :
بازدیدهای امروز :
تمامی بازدیدها :

 

 

Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus