• وضعیت بازار
  •  
  • شاخص کل
  •  
  • ارزش بازار
  •  
  • آخرین معامله
  •  
  • مجموع ارزش معاملات
  •  
  • مجموع حجم معاملات
  •  
  • جمع تعداد معاملات
  •  
  • وضعیت بازار
  •  
  • آخرین معامله
  •  
  • مجموع ارزش معاملات
  •  
  • مجموع حجم معاملات
  •  
  • جمع تعداد معاملات
  •  
  • وضعیت بازار
  •  
  • آخرین معامله
  •  
  • مجموع ارزش معاملات
  •  
  • مجموع حجم معاملات
  •  
  • جمع تعداد معاملات
  •  
شاخص ها
فلزات اساسی
فلزات گرانبها
پرتال های اختصاصی مشتریان

 

نقشه بازار
   
   
تحلیل های روزانه
گزارش تحلیلی کالا

گزارش انواع ورق های فلزی (دی ماه 97)

تصویر محتوا
به ورقهایی می گویند که کاربردهای ساختمانی دارد واز نظر کیفیت به اصطلاح از ST33شروع می شود وبه ST52ختم می شود.ورقهایST37ازنظرسختی ونرمی معمولی می باشد و هرچه پایین تر از st37باشد ورق نرم تر می شود.به عبارتی هرچه عنصر کربن در ورق های فولادی بیشتر باشد ورق سخت ترمی باشد مانند ST52.ورق های گرم در کارخانه های فولادسازی مستقیماً از شمش ورق (بیلت) و گنداله آهن تولید می شود و اولین مراحل تولید ورق می باشد.برخی ورق های فولادی در گروه گرم(سیاه) می باشد.

معرفی و بررسی محصول استایرن منومر(بهمن ماه 97)

تصویر محتوا
استایرن منومر مایعی است بی رنگ و با بویی همانند مواد آروماتیک. نقطه جوش آن 146 درجه سلیسیوس و وزن ویژه آن 9/0 گرم بر سانتی مترمکعب است. این محصول به صورت داخلی در پتروشیمی پارس و وارداتی از کشورهای حاشیه خلیج فارس تهیه می شود و خاصیت حلال در رزین دارد. استایرن یکی از انواع حلال های آلی آروماتیک است که به وسیله دهیدروژناسیون اتیل بنزن و در طی روند کراکینگ تولید می شود. بیشتر از %90 استایرن برای تولید پلیمر پلی استایرن بکار می رود. کاربردهای عمده استایرن و پلیمرهای آن در صنایع پلاستیک سازی ، لاستیک سازی، تولید وسایل بسته بندی، اسباب بازیها، وسایل منزل ، تولید یونولیت های ساختمانی(فوم های ساختمانی)و ... می باشد. از خانواده مونو استایرین ها می باشد که برای خشکی و سختی کار استفاده می شود.

گزارش تحلیلی پروپیلن (آذر ماه 97)

تصویر محتوا
پروپیلن یکی از محصولات کلیدی صنعت پتروشیمی است که خود نیز به عنوان ماده اولیه برای تولید پلیمرهای مختلف و محصولات میانی به کار می رود. پروپیلن از برش های سبک نفتی به راحتی بدست می آید. این ترکیب را می توان از کراکینگ پروپان با برش های سنگین تر (توسط بخار) تهیه کرد.

گزارش تحلیلی معاملات آتی زعفران(آبان ماه 97)

تصویر محتوا
زعفران تداعی کننده ارزشهای فرهنگی، اجتماعی و تاریخی ایران زمین، گرانترین محصول کشاورزی و همچنین نمونه بسیار خوبی از سودآوری، دوام و تولید کاربر محور است. در حال حاضر ایران با تولید بیش از 91 درصد از زعفران جهان، تولید کننده برتر این محصول میباشد. با کاهش شدید قیمت جهانی زعفران در دهه 1360 ، تولید زعفران در کشورهای اروپایی با توجه به بالا بودن هزینه های نیروی کار در این کشورها و همچنین پایین بودن سطح عملکرد زعفران، توجیه اقتصادی خود را از دست داده و در نتیجه میزان تولید کشورهای مذکور و از جمله اسپانیا به شدت کاهش یافت

بررسی بازار آهن (مهر ماه 97)

تصویر محتوا
عرضه های متوالی و کوچک محصولات ذوبی مانع افزایش قیمت جدی محصولات خواهد بود. مبلغ کرایه ها در مسیرهای طولانی تر به صورت توافقی است و بارگیری ها در حال انجام است. احتمالا شمش امروز هم در رقمی معادل شمش دیروز و در حدود 3300 معامله شود و با در نظر گرفتن بیش از یک ماه تحویل و کرایه متعلقه نوسان قیمت شمش القا در بازار آزاد در مرز 3600 الی 3700 تومان منطقی خواهد بود.

گزارش تحلیلی نفتا(شهریورماه97)

تصویر محتوا
یکی از مهمترین و کلیدی­ترین محصولات میانی صنعت پالایش نفت خام، برش نفتا (Naphtha) است. این محصول به عنوان خوراک در واحدهای پتروپالایش از جمله کراکر با بخار، تبدیل کاتالیستی و ایزومریزاسیون مورد استفاده قرار می ­گیرد. انواع برش نفتا در فرایندهای پالایشگاهی تولید و عرضه می ­شود.

گزارش تحلیلی پلی وینیل کلراید- PVC (مرداد ماه 97)

تصویر محتوا
پلی وینیل کلراید با نام اختصاری PVC نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که بطور گسترده در جهان شناخته شده است. این پلیمر سالیانه در حدود 45 میلیون تن در جهان تولید می شود و پس از PE و PP سومین پلیمر پر مصرف در جهان است. پی وی سی قدمت طولانی تری نسبت به اکثر پلاستیک ها دارد که در سال 1872 برای اولین بار سنتز شد و در سال 1920 توسط شرکت B.F. Goodrich ایالات متحده آمریکا ساخته شد و در دهه های 1940 و 1950، تجاری شد.

گزارش تحلیلی طلا(تیرماه97)

تصویر محتوا
این روزها هر جا ودر هر محفلی که قدم میگذاریم صحبت از نرخ دلار نرخ یور و سکه آتی و گواهی سپرده است . برخی لبخند تلخی بر لب دارند و از سودی صحبت میکنند که انگار تلخی آن را بر جان دیگر هموطنان خود چشیده اند و چاره ای جز حفظ ارزش ریالی خود نداشته اند و از طرفی آن طرف میدان معامله گران آتی را میبینم که دست به فروش وحشتناک در آتی زده اند و امروز طعم تلخ مارجین شدن و از بین رفتن دو روزه سرمایه خود شده اند .این وضعیت مرا برآن داشت تا نگاهی به روند طلای داخلی و انس جهانی در قالب نمودار ها داشته باشم و نگاهی محاسباتی نیز به این وضعیت بندازم.

گزارش تحلیلی اوره و آمونیاک(خرداد ماه 97)

تصویر محتوا
اوره یا کاربامید یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی 2 ) CO2 NH) می باشد که در متابولیسم ترکیبات حاوی نیتروژن در بدن حیوانات نقش مهمی ایفا می کند. محصول اوره صنعتی در تولید انواع کودهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب سخت، بی بو و بی رنگ است. نه اسیدی است و نه قلیایی، بسیار محلول در آب و نسبتا غیر سمی می باشد. اوره یکی از مواد اولیه مهم در صنایع شیمیایی است. بزرگترین صادر کنندگان اوره در جهان کشورهایی هستند که دارای منابع گاز طبیعی ارزان قیمت (با قدرت رقابتی بالا در قیمت گذاری) می باشند؛ چراکه گاز طبیعی از مهمترین ماده خام در تولید این محصول محسوب می شود. تولید چین برای تأمین مصرف داخلی کافی بوده اما نیاز هند برای واردات همچنان در حال افزایش است. آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و آسیای جنوبی و شرقی از واردکنندگان اصلی اوره در جهان هستند.

بررسی بازار آهن در دو ماهه ابتدایی سال 1397(اردیبهشت ماه 97)

تصویر محتوا
در روزهای گذشته و پس از تصویب نرخ 4200 تومانی ارز از سوی دولت بازار آهن پس از روزهای متوالی افزایش قیمت، متوقف شد. پس از آن کارخانه ها در حالت ابهام قرار داشتند و اعلام قیمت نمی کردند. این روال بعد از چند روز به حالت عادی خود برگشت و کارخانه ها قیمت های خود را همراه با ثبات اعلام می کردند. این روند تا هفته اول اردیبهشت ماه ادامه داشت اما پس از شروع دوباره ی التهابات ارزی در بازار دیروز شاهد جو روانی ایجاد شده در بازار آهن بودیم.

گزارش عرضه و معاملات دربورس انرژی شش ماهه دوم سال های 92-96(فروردین ماه 97)

تصویر محتوا
در این گزارش سعی شده نمایی کلی از معاملات بورس انرژی طی دوره های 6 ماه دوم سال های 92 الی 96 ارائه گردد.

گزارش تحلیلی طلا(اسفند ماه 96)

تصویر محتوا
طلا از گذشته‌های بسیار دور، به ‌دلیل جلای زیبا، مقاومت بالا در مقابل اکسیداسیون و دیگر عوامل شیمیایی، شکل‌پذیری خوب و کمیابی، در طول تاریخ مورد توجه بشر بوده و دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد.

بررسی تحلیلی بورس کالای ایران (بهمن ماه 96)

تصویر محتوا
در سال 1396 و طی 10 ساله شدن بورس کالا، این بازار در بازار مشتقات و فیزیکی شاهد روند افزایشی بوده است، مانند صنعت پتروشیمی و فرآورده های نفتی که شاهد رشد قابل توجهی بودند. بورس کالا در سال 96 بهترین دوره تاریخ کاری خود را به ثبت رسانده است. بر طبق بررسی های آماری انجام شده، این بورس در مقایسه با سایر بورس ها پیشرو بوده است.

بررسی اجمالی صنعت پتروشیمی ایران در 9 ماهه ابتدایی سال 1396(دی ماه96)

تصویر محتوا
پتروشیمی ایران دارای جایگاه ویژه ای درسطح بین المللی است و صنعت پتروشیمی ایران به زودی با توجه به افزایش ظرفیت تولید و رشد قابل ملاحظه صادرات به یکی از قطب های بزرگ درعرصه رقابت های بین المللی خواهد بود. با این حال برای تبدیل شدن به یکی از بازیگران کلیدی در بازار جهانی، باید سرمایه گذاری های بیشتری جذب شود.

بررسی تحلیلی بازار سنگ آهن در ایران و جهان (آذر ماه 96)

تصویر محتوا
با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال میلادی به بررسی روند بازار سنگ آهن در سالی که گذشت پرداخته‌‌ایم. همچنین با استفاده از تحلیل مؤسسات معتبر، پیش‌بینی قیمتی سال آینده نیز در این تحلیل آمده است. از آنجایی که چین، بزرگترین مصرف‌کننده سنگ آهن و فولاد جهان است، هیچ جای تعجبی نیست که این کشور در تعیین چشم‌انداز سنگ آهن، نقشی تأثیرگذار داشته باشد. قیمت سنگ آهن در سال گذشته، اوج گرفت اما در سال 2017، رفتار نسبتا متعادلی داشت.

گزارش تحلیلی مس (آبان ماه 96)

تصویر محتوا
نگاهی به روند قیمتی مس در بازارهای جهانی نشان می دهد این فلز در ده ماهه نخست سال 2017 (علی الخصوص هشت ماهه نسبت به سال 1396) روزهای رویایی و طلایی را پشت سر گذاشت. هر چند شروع رشد قیمتی این فلز (و بسیاری از فلزات پایه) پس از اعلام نتایج انتخاب امریکا و با اعلام برنامه های زیر بنایی رئیس جمهور این کشور (بودجه بالغ بر 500 میلیارد دلاری) آغاز گردید، اما تقاضای خرید این محصول به تدریج افزایش یافت به طوریکه رفته رفته از مقدار عرضه ها پیشی گرفت.

گزارش تحلیلی طلا (مهرماه 96)

تصویر محتوا
تحلیلگران بازار طلا تاکید کردند که سطح حمایتی قیمت طلا در هفته آینده 1250 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد

گزارش عرضه و معاملات پالایشگاهها در بورس انرژی ایران (شش ماهه اول سال های 92-96)- شهریور 96

تصویر محتوا
در این گزارش تلاش شده تا اطلاعات مهم و کار آمدی از عرضه و معاملات در بورس انرژی ایران طی دوره شش ماهه اول سال های 92- 96گرد آوری گردد.

گزارش تحلیلی متانول(مرداد96)

تصویر محتوا
متانول به عنوان یکی از محصولات استراتژیک در تولید بسیاری از محصولات نهایی مانند حلال‌ها ، رنگ‌ها ، پلاستیک‌ها و ضدیخ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنوع مشتقات متانول و استفاده آن در صنایع مختلف، این محصول را به عنوان یک کالای استراتژیک مطرح ساخته است و از این روی نوسان قیمت آن بر بسیاری از صنایع تولیدی اثر می گذارد . قسمت اعظم متانول تولیدی در جهان صرف تولید فرمالدئیدها و اسید استیک و MTBE می‌شود.

بررسی تحلیلی صنعت پتروشیمی1 (تیر ماه 96)

تصویر محتوا
صنعت پتروشیمی یکی از صنایع وابسته به نفت و گاز، با فرآورش نفت خام و گاز طبیعی، ارزش افزوده بالاتری ایجاد می‌کند. پتروشیمی صنعتی بسیار گسترده با فناوری پیچیده و فرآورده‌های متنوع بوده و تعداد محصولات آن به هزاران نوع می‌رسد.

 سهامنگر

تحلیل بنیادی
کاربران آنلاین :
بازدیدکنندگان امروز :
بازدیدهای امروز :
تمامی بازدیدها :
Copyright © 2012 Apycom jQuery Menus